Budem môcť otehotnieť, keď si dám vybrať cystu?

Zodpovedané
23. júl 2020

Dobrý večer

chcela by som sa poradiť ohľadom šance otehotnieť pri cyste. Od decembra sa snažíme o bábätko, no zatiaľ sa nepodarilo.

Dnes som bola u gynekológa a našiel mi 3 cm cystu na ľavom vaječníku. Z toho mám aj silné bolesti brucha. Dal mi tabletky a povedal, že ak to nezmizne, tak si ju pôjdem dať vybrať.

Budem môcť otehotnieť, ak si ju dám vybrať?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

cysta môže pri menštruačnom krvácaní prasknúť. Pokiaľ nám stav umožňuje vyčkať, tak tak sa pokúšame aby cysta odišla sama.

V prípade, že máte silné bolesti sa avšak treba riadiť Vaším stavom. Pri silných bolestiach resp. ak sa bolesti zhoršujú sa indikuje operácia z dôvodu stavu pacienta.

Pokiaľ by sa predsa len muselo operovať tak sa operácia vykonáva u každej ženy, ktorá ešte nemá deti veľmi šetrne.

Ak vaječník na druhej strane dobre funguje, tak by tento zákrok nemal vo veľkej miere Vaše šance na otehotnenie negatívne ovplyvniť.

S pozdravom