Plánovanie tehotenstva a malá cysta na vaječníku

adusik12457
18. júl 2019

Baby mám malu cystu na vaječníku bola som u gynekológa .. Uživala som Clostybegyt len 3 tabletky zatial všetko som povedala dr že som mala bolesti ztoho a kŕče povedal že som v poriadku úplne. Že keď znova dostanem ms mäm to znova uživať ale keď budem mať z toho nolesti mám hneď prísť. Ale nechäpem v čom je teda problém keď som ja a manžel úplne v poriadku... Už ani neverím že budem niekedy aj ja yehotná ...Môže to byť kvøli tej cyste?Už som z toho zúfala

ladygina
18. júl 2019

@adusik12457 koľko máte rokov? Robili ti všetky potrebné vyšetrenia? Či ste obaja v poriadku aj muž bol?

adusik12457
autor
18. júl 2019

@ladygina 23 ja a muž 30 ano robili aj sperniogram manźel je úplne ok aj ja mám všetko o takźe ja neviem včom je problem .. dr mi dal clostibegyt uźivala som ho len tri dni lebo som mala bolesti a krče tak som musela utekať dr pivedal že mám cystu 15 mm ale źe to nič nieje źe keď dostae ms tak mam znova to začinať uzivať ale ked budu bolesti že mám hneđ prísť. Ja ale necháoem kde je problem ked sme obaja v poriadku. .. Dnes mám ovuláciu podĺa men.kalendára . Je tam niaka šanca ? Uz sa nám nedarí 4 roky a obaja sme ok... Som ztoho zúfala
Ms som mala minulý mesiac 4 ho ale zase prišla 29 ho necháem preco .. Veď som mala dpstať aź tiež okolo 4ho .Ja už ani neverím źe niekedy budem tehotná. Dr.povedal že to nechá teraz tak źe ešte keđ príde ms tak vyskúšať ešte tie tabletky ... Ja uź tomu neverím že ma to niekedy v živote bude čakať...

ladygina
18. júl 2019

@adusik12457 tak dnes už to nie je také ľahké ako kedysi, ale nezúfaj skúšajte aj počas MS 🙂 Vraj to pomáha 🙂

simcatko17
18. júl 2019

@adusik12457 to že podľa ms kalendára je ovulacia sa nedá spoliehať...skúste si merať bazálny teplotu a či vôbec ovulacia prichádza a nie len raz za čas 🙂 Odporúčam knihu o symptotermalnej metóde, držím palce 😊

adusik12457
autor
18. júl 2019

@ladygina hm no snažíme sa stále a nič Dávam nato dva mesiace najmenej a znova to budem riešiť. Mne povedal źe ak nezaberú lieky źe operáciu
No ja by som na ňu nechcela ísť tak len verím že aj na mma sa usmeje šťaštie.Inak nechápem tomu že po sexe to zomña všetko vytečie ...... Nič vo mne neostane lebo už by som bola dávno tehotná

exotka444
18. júl 2019

A centrum asistovanej reprodukcie navštevujete? Pretože mi sme boli s mužom tiež v pohode akurát muž mal horší tvar spermií ale ze to nieje taky problém a navštevovali sme centrum. Po zobrať krvi nám zistili zápal užili sme ATB a ďalší mesiac som zostala tehotná čiže nás problém bol ten zápal 🙂

adusik12457
autor
18. júl 2019

@exotka444 Nenavštevujeme ... Dr povedal źe ešte skúsiť týmu tabletkami ale ak nepomôžu do troch mesiacov že operácia .Ja by som ale na operáciu nechcela ísť.....🙁😔

janickacrazy
18. júl 2019

@adusik12457 robili ti testy aj na hormony štítnej žľazy? lebo treba všetko porobiť, moja známa mala problém so štítnou žľazou a ani o tom nevedela, až ked zmenila gynekologa, ten jej porobil všetky vyšetrenia poriadne a musí teraz užívať lieky a až ked si to dala do poriadku, tak otehotnela, predtým sa im 3 roky nedarilo a tiež mali všetko v poriadku podľa jej prvého gynekologa

adusik12457
autor
18. júl 2019

@janickacrazy ano tie mám v poriaku tiež aj muž sperniogram

ladygina
18. júl 2019

@adusik12457 ale to vytečie vždy :D, ale tak no skús dať nohy hore :D

adusik12457
autor
18. júl 2019

@ladygina skúšala som aj tak ... nooo ale mne ešte dr povedal že ak nezaberú do troch mesiacoch lieky tak operáxia.. Tak som mu povedala źe dúfam źe zaberú lebo na operáciu nechcem ísť....

janickacrazy
18. júl 2019

@adusik12457 a akú operáciu má na mysli, akože odstránenie tej cysty alebo čo?

exotka444
18. júl 2019

@adusik12457 tak ja teraz neviem. Chceš dieťa ale ak je príčina v tej cyste ktorú chcú vybrať tam ísť nechceš. Ak by mi to pomohlo išla by som a ani by som nezaváhala.

adusik12457
autor
18. júl 2019

@exotka444 nie laparoskopia

adusik12457
autor
18. júl 2019

Mne povedal že mám iba 15mm cystu źe to niç nieje laparoskopiu mám na mysli

exotka444
18. júl 2019

@adusik12457 a nemala ona na mysli nahodov prefuk vaječníkov?

adusik12457
autor
18. júl 2019

@exotka444 no lapaskopiu mi povedal cez brušnú dutinu by mi dali kameru

katzed
18. júl 2019

Netreba stále nad tým rozmýšľať,ovulacia môže byť aj oveľa neskôr ako si vypočítate,som teraz 3x tehu a myslím, že už nám to podarilo 6 dní pred menzesom - vôbec som tomu nedavala šancu.Prvé dieťa trvalo rok,druhé týždeň a toto tretie cca 6 mesiacov. Treba kľud a trpezlivosť, ak pracujete skúste ísť na PN aby ste neboli v strese.Držím palce nech sa to podarí.🙂

adusik12457
autor
18. júl 2019

@katzed no verím źe sa podarí aj keđ moc nie ale snaď áno ...

zuzanicenka
18. júl 2019

@adusik12457 ak to pomoze, tak ja som otehotnela aj s cystou takou dosť veľkou dvojkomorovou 5*3 cm a postupne sa zmenšovala počas tehu. Ale už na jednej operácii cysty som bola dávnejšie, vtedy bola priemeru 10cm a museli mi ju vybrať aj s veľkou časťou jedného vajecnika. A na laparoskopiu ťa chce poslať doktor podla mňa na odstránenie tej cysty, ale tak nie je nejaká extra veľká 😏 niekedy odíde počas ms ta cysta. Ja som otehotnela aj s cystou a endometriozou a s jedného vajecnika mám len kusok, neboj všetko sa dá 😊 len netreba tak na to myslieť a hej baby ti píšu správne, ovulácia vôbec nemusí byť v strede cyklu ako vyhadzuje ms kalendár. Každá sme iná 😊 držím moc palce ✊

mondolina
18. júl 2019

Je logické že ejakulát zo ženy vytečie, hovorí sa tomu gravitácia.

adusik12457
autor
18. júl 2019

@zuzanicenka
@zuzanicenka cystu mi zistil len minulý týždeñ. A operácii mi hovoril už dávnejsie

janickacrazy
18. júl 2019

@adusik12457 skúste navštíviť to centrum asistovanej reprodukcie, tam robia toho viac ako ti vie urobiť bežný gynekolog a snažíte sa už dosť dlho, tak hádam vám tam poradia, inak može to byť kludne len psychika, kamoška tiež takto mala všetko v poriadku a dlho sa snažili a nič, nakoniec išli na umelé, narodilo sa im prvé bábo a potom do roka otehotnela aj prirodzene bez problému

catherinah
18. júl 2019

Preco Ti daval Clostilbegyt, ked si v poriadku?
Ten sa dava, ked nemas ovulaciu. Akurat Ti sposobil tie cysty. Cele zle.

nancy666
18. júl 2019

Aj ja som mala. Brala som alchemilku a inofolic. Cysta (7x10cm) o mesiac preč a o dalsi 2 čiarky ;) hlavu hore. Hlavne žiaden stress, to mám odskúšané. Keď to hodis za hlavu vyjde to

adusik12457
autor
18. júl 2019

@catherinah no aby mi vyvolal ovulaciu

janickacrazy
18. júl 2019

@adusik12457 neskúšala si ovulačné testy? tiež sa mi to zdá divné načo ti dával lieky, ked si v poriadku, máš pravidelný cyklus, atd.

catherinah
18. júl 2019

@adusik12457 ale pises, ze Ty si v poriadku. To znamená, ze ovulaciu mavas. To sa dava vtedy, keby Ti zistil, ze ju PRAVIDELNE resp. opakovane nemas. Co predpokladám, ze nezistoval. Lekari toto robia vsetci, ze bachnu Clostilbegyt, pritom ten proces je oveľa zlizitejsi. Mal Ti robit folikulometriu a pichnut Pregnyl na prasnutie folikulu pri jeho spravnej velkosti. Co tiez nespravil, lebo by si nemala cystu. Pokiaľ je ta cysta folikularna, tak nemoze mat 15 mm, za cystu sa povazuje nad 25mm neprasknuty folikul.

adusik12457
autor
18. júl 2019

@janickacrazy anijeden krát som ich neskúšala mne ich dal preto aby vyvolali ovuláciu ano mám pravidelný ako hodinky.. Ale minulý mesiac som mala 4 ho a znova som ich dostala 28 ci 29 NEVIEM PREČO LEBO SOM MALA TIEŽ DOSTAŤ OKOLO 4 HO TENTO MESIAC

adusik12457
autor
18. júl 2019

@catherinah no mne bral krv iba na hornóny a štitmú zlazu rozmýšlam źe si zajtra kúpim ovulačne testy.a to mám v poriadku

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre