Čo znamená krvácanie počas styku?

Zodpovedané
8. dec 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Menštruácia mi mešká 4 týždne, čo nie je nič strašidelné, lebo môj cyklus je strašne rozhádzaný.

Trápi ma, že posledný týždeň vždy počas pohlavného styku krvácam. Mimo neho nie. Môj doktor nezdvíha telefón.

Nemám žiadne bolesti a test bol negatívny. Veľmi sa bojím do budúcna, či s takýmto cyklom budem môcť otehotnieť.

Aký je Váš názor a čo mi odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

odporúčam vám vyšetrenie u vášho gynekológa, ktorý vám vie skontrolovať krčok maternice pri vyšetrení v zrkadlách.

Častou príčinou kontaktného krvácania po styku býva polyp krčku či iná patológia. Dôležité je, aby ste mali v poriadku onkocytológiu - teda cytoster z krčku, ktorý sa odoberá v rámci preventívnej prehliadky.

Liečba vašich ťažkostí bude závisieť od zistenej príčiny. Na úpravu menštruačného cyklu je v prípade, že sa neplánujete v najbližšej dobe snažiť o graviditu hormonálna antikoncepcia.

Úprava nepravidelnej menštruácie je dôležitá aj do budúcnosti, kedy reálne budete chcieť otehotnieť.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Janka Mišáková