Je 26 dňový cyklus pri snažení sa o dieťa v poriadku?

Zodpovedané
9. feb 2020

Dobrý deň,

po potrate pred pol rokom sa mi menštruačný cyklus skrátil z pravidelného 28 dňového na 26. Snažíme sa o dieťa a neviem, či je to v poriadku.

Aký je Váš názor?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

skrátenie menštruačného cyklu o 2 dni nie je také významné. Ak je však menštruácia normálnej intenzity, pravidelná a nepozorujete nijaké iné odchýlky, nemyslím si, že sa jedná o problém.

Ak by sa cyklus naďalej ešte viac skracoval, tak by bolo vhodné pátrať po príčine. Niekedy sa môže stať, že po potrate alebo pôrode sa charakter menštruačného cyklu zmení. Dôležité je či prebieha ovulácia a tiež výška a vzhľad sliznice.

Držím vám palce.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Janka Mišáková