Je šanca, že po vyšetrení HyFoSy otehotniem?

Zodpovedané
11. júl 2020

Dobrý deň,

potrebovala by som poradiť. S partnerom sa snažíme o dieťa, ale zatiaľ bez výsledku. Absolvovali sme vyšetrenia v GynFive, pretože tam robí moja gynekologička. Podľa výsledkov som ja v poriadku.

Viac ako rok beriem Femibion 1. Budúci týždeň mám absolvovať ešte Hyfosy vyšetrenie.

Je šanca, že by som po tomto vyšetrení mohla otehotnieť?

Moja gynekologička tvrdí, že do troch mesiacov by sa mohlo podariť. Priateľovi zistili z predbežných výsledkov spermiogramu - pomalé spermie a hraničné množstvo spermií na oplodnenie má 17 mil.

Gynekologička mu doporučila brať Folandrol alebo Tribulus spolu s vitamínom E.

Ktorý mu mám kúpiť, aby mu pomohol zlepšiť problém so spermiami?

Výsledky zatiaľ nemáme, pretože sme ich absolvovali len minulý týždeň.

Ďakujem za každú radu

Dobrý deň,

po vyšetrení HyFoSy, najmä pokiaľ by mali byť vajcovody ťažšie priepustné, je vyššia šanca na otehotnenie.

Treba však podotknúť že sa jedná skôr o diagnostickú metódu než terapeutickú.

Vzhľadom k zníženej motilite ako aj počtu spermií odporúčam zvážiť insemináciu, event. podľa veku umelé oplodnenie.

S pozdravom