Je v poriadku tmavožltý moč po KET?

Zodpovedané
29. jan 2021

Dobrý deň,

mám za sebou zatiaľ úspešný vklad. Beriem lieky Prolutex ráno a Progesterón večer jednu tabletku. Teraz vysádzame Estrofem, už beriem len ráno 2 tabletky.

Vyzerá to na 6 týždeň cca. Ráno, keď sa utriem po rannej toalete, tak mám trošku inú farbu moču. Viac tmavožltú a niekedy mám hlieniky takej hnedej farby. Ale len veľmi málo.

Môže to byť zapríčinené s progesterónom?

Je to v poriadku?

Ďakujem

Dobrý deň,

je to absolútne v poriadku. Nemusíte sa obávať. Je to zapríčinené hormonálnymi zmenami. Dodržujte rozpis liekov, tak ako Vám odporučil Váš ošetrujúci lekár.

Držím veľmi palce!

Dr. Rybanska