IVF, KET - mali ste Fraxiparine/Clexane?

bnik
14. aug 2021

Ahojte 🙂
v Júni som mala neúspešný ET, máme zamrazené jedno, ktoré budú vkladat o týždeň. Beriem Estrofem tabletky, zrážanlivosť krvy mám v norme, takže mi ani pri prvom, ani teraz lekár nepredpísal Fraxiparine/Claxane. Ale niekde som sa dočítala, že aj napriek tomu dávajú, lebo to napomáha k uhniezdeniu.
Máte s tým prosím Vás skúsenosti?
Ďakujem 🙂

miskamicha
14. aug 2021

@bnik moja znama to brala aj bez hematologickeho vysetrenia. Ja nie som po IVF, ale po 2 biochemickych si aj napriek dobrym vysledkom pre istotu picham. 0,3 ml fraxiparinu uskodit nemozu aj uplne zdravym ludom. Ja by dom fo toho bez fraxiparinu nesla, moze ti ho kludne aj obvodny lekar predpisat.

bnik
autor
14. aug 2021

@miskamicha aj jednej mojej známej predpísali napriek tomu že mala dobré výsledky. Ak dobre viem, keď si začnem pichať tak už musím po celé tehotenstvo 🙂

kecalkova
14. aug 2021

@bnik Ja som už pred 1.KET mala Clexane...potom to nevyšlo, nechytilo sa. Ale už som bola pod dozorom na hematológii, som trombofilná, takže Clexane naďalej. Potom sme chceli ísť opäť do vkladu v januári, no mali sme Covid, takže akonáhle sme sa pozbierali, tak sme išli na KET. Druhý vklad na MDŽ a už pomaly končíme 6.mesiac, Clexane naďalej + železo pre tehotné, a po pôrode pokračujem ešte s Clexanom.

adara777
14. aug 2021

@bnik v našom Car stále dávajú fraxiparine, aj preventívne, hlavne keď sa berie Estrofem,lebo ten môže zahustovat krv

miskamicha
14. aug 2021

@bnik bez fraxiku by som do toho nesla. Vydupaj si ho 🙂 porozpravala by som o tom s lekarom z CAR. Drzim palce, aby sa KET podaril!!!!😊

tana_m
14. aug 2021

@bnik ahoj, ja som mala uspesny KET aj bez Clexan/fraxiparine

mikasz
14. aug 2021

@bnik ja som mala 2x uspesny vklad aj bez fraxiparinu/clexanu. Nevidim vyznam davat ho preventivne, rovnako mi povedala aj dr., skor maju potom problem, ze im pacientky spinia a krvacaju.
Doveruj lekarom, vedia co robia 😉✊

bnik
autor
15. aug 2021

@miskamicha Ďakujem, určite sa na to opýtam radšej 🙂

bnik
autor
18. aug 2021

Baby ktorý ste si pichali Clexane alebo Fraxík, ako ste sa potom cítili? včera som si pichla prvý Clexane 0,2 ml a tak cc hodinu na to som mala zimnicu, tlak v hlave akokeby 🤷 tak celkovo som sa čudne cítila, neviem či to mám pripísať k tomu clexanu alebo zmena počasia 😀

miskamicha
18. aug 2021

@bnik normalne...nic zvlastne... mna po clexane velmi stipal vpich a po fraxiku mi miesto obcas scervenie. Ak sa to nebude opakovat, tak to nebolo z clexanu 🙂

esmee3
26. aug 2021

Baby a máte skúsenosť, že sa Vám s Fraxaparinom sa podarilo otehotnieť? Mám ho predpísaný na 14dni, a akože už mám dosť po 5 🥲 zatiaľ sa nám nedarilo, takze mi dali v car aj progesteron aj fraxi.

domig1
13. sep 2021

@adara777 ahoj, ktoré si CAR?

adara777
14. sep 2021

@domig1 ahoj, Spln Košice

monika12323
11. nov 2021

@bnik ahoj ,je tu niekto po KET ? Ja som dnes 3 deň.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre