Je vyšetrenie trombofilných mutácií priamo v CAR postačujúce?

Zodpovedané
22. jan 2021

Dobrý deň,

mám 32 rokov a som po druhom neúspšenom vklade s darovanými vajíčkami. Moje AMH je 0,12. Druhý vklad skončil v 5. týždni ako biochemické. Brala som Lenzetto, Anopyrin, Prednison a Progestanelle. Výška sliznice pri druhom vklade 9,2 mm.

Štítnu žľazu už som mala preliečenú pred druhým vkladom a beriem Euthyrox. Momentálne je hodnota TSH: 0,7 a T4:18,3. Autoimunitné ochorenie nemám.

Po druhom vklade vyšli zlé výsledky reprodukčnej imunológie (zvýšené NK bunky v krvi, aj keď pri odbere z maternice pred druhým vkladom som ich nemala takmer žiadne ale aj napriek tomu som mala pred druhým vkladom nasadene infúzie intralipidmi a zvýšené cytokíny).

Už som objednaná do Imunovitalu.

Chcem sa ale opýtať, nakoľko bude na to teraz priestor, či nie je potrebné podrobne u hematológa vyšetriť aj hematológiu. v CAR mám vyšetrené trombofilné mutácie a výsledky sú v poriadku.

Je to postačujúce?

Veľmi pekne ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

v prípade, že trombofilné mutácie sú v poriadku, nie je v štandardných prípadoch hematologické vyšetrenie nutné, ale kedže vy nie ste štandardný prípad, pre Váš osobný kľud by som ho odporučila - obzvlášť ak je na to čas.

Výborne skúsenosti mám s pani doktorkou Drakulovou!

Držím veľmi palce!

Dr. Rybanska