Môže mať potvrdený Gilbertov syndróm u oboch vplyv na otehotnenie?

Zodpovedané
26. jún 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom nášho problému.

Môže mať potvrdený Gilbertov syndróm u oboch vplyv na otehotnenie?

Zohráva Rh faktor úlohu, keď ja som RH- a muž RH+?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

Gilbertov syndróm sa neradí do závažných ochorení. Taktiež možno konštatovať, že je relatívne častý. Nie sú dostupné štúdie, že by mal syndróm vplyv na otehotnenie.

Jedná sa o poruchu žlčového farbiva. Keďže je jedným z najčastejších porúch, tak tým pádom by veľa populácie malo problém otehotnieť. rovnaké platí pre krvné skupiny.

S pozdravom