Môže sa výstelka v ďalších cykloch obnoviť?

Zodpovedané
21. okt 2020

Dobrý deň,

24. augusta som podstúpila kyretáž maternice (odsatím) v 9. týždni z dôvodu bezplodového tehotenstva. Bolo to moje prvé tehotenstvo a zákrok prebehol bez komplikácii. Prvá menštruácia sa dostavila 27 dní po zákroku, druhá 24. Krvácanie bolo trochu slabšie ako pred tehotenstvom.

Dnes na folikulometrii (8. DZ) lekárka skonštatovala, že cez sono vidí len veľmi tenkú vrstvu endometria. S podozrením na Ashermanov syndróm ma poslala na vyšetrenie k lekárovi, ktorý operáciu vykonal. Termín je až o týždne a ja si robím veľké starosti.

Je možné, že sa výstelka v ďalších cykloch obnoví?

Alebo je to už 2 mesiace po zákroku nemenný stav?

Je možné že mám po jednej jedinej kyretáži odsatím, ktorá platí ako najšetrnejšia, naozaj Ashermanov syndróm?

Ďakujem

Dobrý deň,

osobne si myslím, že je veľmi skoro po zákroku na túto diagnózu. Ešte nemusí byt cyklus ovulačný a teda aj sliznica môže byť nižšia.

Predpokladám, že sa cyklus ešte rozbehne. U niekoho to môže trvať aj 3 - 4 mesiace.

Dr. Rybanska