Môžem mať ovariálny hyperstimulačný syndróm, keď si pichám Clexan?

Zodpovedané
27. máj 2020

Dobrý deň,

som 7. deň po KET a som strašne nafúknutá.

Môžem mať ovariálny hyperstimulačný syndróm, keď si pichám Clexan?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

ovariálny hyperstimulačný syndróm sa prejavuje pocitom na zvracanie, bolesťami v podbrušku, príbytkom na váhe, opuchnutými nohami a inými.

Diagnózu hyperstimulačný syndróm stanovujeme avšak nielen prostredníctvom symptómov - ako sa cítite, ale najmä na základe ultrazvuku a krvných odberov. Clexane je jeden z liekov, ktoré sa pri hyperstimulačnom syndróme dáva na riedenie krvi.

Slúži skôr ako prevencia možných komplikácii ale nemusí hyperstimulačný syndróm vyliečiť. Vzhľadom že embryo bolo vo Vašom prípade transferované, nepredpokladám že sa jedná o závažný stav, keďže pokiaľ by ste mali skutočný hyperstimulačný syndróm tak by sa KET určite nerealizoval.

S pozdravom