Môžme sa snažiť o bábo aj počas užívania antibiotík?

Zodpovedané
24. nov 2019

Dobrý deň,

snažíme sa o dieťa a partner je momentálne na antibiotikách. Mne sa blížia plodné dni.

Môžme snažilkovať aj počas užívania antibiotík?

Môže to mať negatívne následky a môže to ohroziť plod?

Ďakujem

Dobrý deň,

snaha o otehotnenie možná ja, ale užívanie antibiotík môže u partnera negatívne ovplyvniť počet a kvalitu spermií.

Vývoj nových spermií trvá približne tri mesiace. Nepíšete aké antibiotiká a z akého dôvodu váš partner užíva.

Rozdiel by samozrejme bol, keby dôvodom k užívaniu bol urologický zápal, ktorý môže zásadne zhoršiť kvalitu spermií.

Užívanie antibiotík u partnera počas otehotnenia však plod neohrozí.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Janka Mišáková