Otehotnenie počas užívania antibiotík. Máte skúsenosti?

jessi03
28. júl 2011

😒 Ahojte dievcata potrebovala by som poradit.Ma niektora z vas ksusenost s otehotnenim pocas antibiotik???Snazime sa o babetko ale teraz beriem antibiotika je tam nejaky problem alebo mam radsej pockat kym ich doberem?? 🙂 vopred dakujem

aduskatt
28. júl 2011

pytaj sa lekara..zavisi od antibiotika, ake beries.......ale ak by som sa mala ja rozhodnut, asi radsej pockam

sofia2008
28. júl 2011

no ja by sopm pockala, moja kamoska otehu po dobrati a nakoniec potratila babatko..dr. jej povedali, ze to bolo este vplyvom doznievajucej choroby ☹

anjelaa
28. júl 2011

no ja by som tiez urcite radsej pockala, naco to pokusat, vsak ich nebudes brat vecnost 😉 clovek nikdy nevie, a urcite je lepsie otehotniet, ked neberies ziadne tabletky 😉

hadassah
28. júl 2011

Radšej počkaj. Ak berieš antibiotiká, tak máš aj všeobecne oslabenú imunitu. Okrem toho antibiotiká priamo likvidujú napríklad vitamín B6 v tele, ktorý ovplyvňuje tvorbu progesterónu potrebného v druhej fáze cyklu. Po vysadení antibiotík začni užívať B6 a magnézium + iné vitamíny na posilnenie imunity.

lucka1987
28. júl 2011

ja by som pockala... kedze este babatko nie je na ceste.. nemusi sa nic stat, ale naco babatko dopovat tymi dnesnymi sajrajtmi... inak aj po odobrani atb ostavaju este dlhe mesiace v tele ale uz nie v tak velkom mnozstve.... inak v 7 tt som lezala v nemocke s horuckami, krvacanim, a s tym ze mam riadnu chripku.... a vies co? dostala som izbu kde som bola dva tyzdne izolovana od ostatnych pacientok, a sirup od kasla hedelix a nejake vitaminy.. to je vsetko... a na chvilku infuzky..
radsej sa preliec poriadne az si fit ked otehotnies az nemas probelmi 😉

dazdovka
1. aug 2011

Ahoj, ja som obidvakrat otehotnela prave pocas brania antibiotik - zrovna rovnako na zapal mocovych ciest. Prve dieta uplne v pohode, dokonca som este tehotna (nevediac ze som v tom) brala hormonalnu antikoncepciu, ziadne vedlajsie ucinky badatelne na dietati sa za tych 11 rokov neprejavuju, ani neprejavili. Druhe dieta so mnou od svojho pocatia prejedlo tri tyzdne antibiotika a zatial je vsetko v poriadku, robili mi vsetky mozne testy, zatial je vsetko fajn, tak mi zostava dufat ze prezijeme v zdravi. Inac, obidve tehotenstva boli neplanovane, prosto nahoda si tak vybrala.

estterka
1. aug 2011

ja poznam pripad,kedy sa na uplnom zaciatku tehotenstva brali atb a plod bol vazne poskodeny,museli ukoncit tehotenstvo. naco pokusat osud.

eviq
1. aug 2011

Ja som pred casom riesila ten isty problem a pytala som sa na to aj dvoch lekarov a nezavisle od seba mi poradili pockat. Bolo to tazke, lebo sme uz velmi chceli, a preto chapem, ze aj ty uz sa nevies dockat 🙂, ale radsej este ten mesiac vydrzat, ako sa potom 9 mesiacov strachovat o babatko (je mozne, ze ATB by ziadny vplyv nemali, ale je aj mozne, ze by plodik poskodili...). Tak nech ti to cakanie rychlo zbehne! 🙂 A este doplnim, ze pre babatko by mohli byt skodlive nielen tie ATB, ale aj samotna choroba, kvoli ktorej ich berieš...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre