Najskôr negatívne antifosfolipidové protilátky a následne pozitívne. Ako je to možné?

Zodpovedané
16. dec 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom mojej situácie. V januári máme naplánovaný KET.

Výsledky hematológia: heterozygot FV Leiden, pozitivita antifosfolipidovej protilátky antifosfatidyletanolamín IgM 20.738 IU. V roku 2017 v rámci reprodukčnej imunológie všetko v norme.

Je možné, že predtým som mala negatívne antifosfolipidové protilátky a teraz pozitívne?

Môžem k Aspirinu protect, Clexanu, Estrofemu, Prednisonu a Utrogestanu pridať Wobenzym?

Ďakujem

Dobrý deň,

je to možné a bohužiaľ aj časté. Ide o protilátky a v podstate veľmi premenlivý parameter. Wobenzym pridať môžete.

Dr. Rybanska