Problém s cyklom a snaha o dieťa. Čo mi odporúčate?

Zodpovedané
9. feb 2021

Dobrý deň,

som po 2 MA a na hematológii mi zistili Leiden mutýciu hetero. Po zistení tehotenstva si mám pichať Clexane. Ostatné vyšetrenia genetika, repro. imunológia, hormóny sú ok.

Problém mám s dĺžkou cyklu, zväčša okolo 38 - 40 dni. Posledná MS bola 17.12.2020. Test negatívny. Dokonca som mala od 12.1. 2021 9 dní slabé hnedé špinenie. U gynekológa som bola, nič mi na to špinenie nepovedal, ani ma nevyšetril a na úpravu cyklu mi vraj nič nemôže dať, lebo hematológ mi neodporúča užívanie hormonálnej liečby. Mám len čakať kedy sa MS dostaví. Prsia má už bolia asi týždeň a sem tam aj vaječníky a podbruško.

Aké vyšetrenie by som ešte mala absolvovať?

Rozmýšľam aj nad zmenou gynekológa

Ďakujem

Dobrý deň,

v prípade takéhoto dlhého cyklu bude problém s anovuláciou (PCO? Ake je BMI - v prípade nadváhy redukcia hmotnosti).

Určite je možnosť riešiť poruchu cyklu liekmi na podporu ovulácie aj v prípade vašej hematologickej diagnózy.

Odporučila by som indukciu ovulácie, a ešte pred otehotnením by som zvážila podanie nízkych dávok Clexane.

Dr. Rybanska