Leiden mutácia a užívanie Vitexu

dada337
7. feb 2021

Dobrý deň, chcem sa spýtať či mi viete niektorá poradiť, nakoľko som v starších fórach nič nenašla. Som po 2 MA, na hematologii mi zistili Leiden mutaciu hetero., po zistení tehotenstva si mám pichať clexane. Ostatné vyšetrenia sú ok. No problém mám s dĺžkou cyklu, zväčša okolo 38 dni. No momentálne mi to už 12 dní mešká (tehot. Test negatívny). Dokonca som mala od 17dna cyklu 9 dní hnedé spinenie. U gynekológa som bola, nič mi na to spinenie nepovedal a na úpravu cyklu mi vraj nič nemôže dať lebo hematolog mi neodporúča užívanie hormonálnej liečby. Že mám len čakať kedy sa MS dostavy 😞. Prsia má už bolia asi týždeň a sem tak aj vaječníky. No to čo sa chcem spýtať je:
1.Ci ste niektorá užívali Vitex pri tomto type mutácie, keďže je to vlastne prírodný hormón.
2. Užívali ste niektorá ak anopyrin počas plánovania tehotenstva? Teda či vám to dr. naordinoval pri tejto mutacii
Ďakujem 😊

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lala1501
7. feb 2021

@dada337 ahoj mam to iste co ty. Teraz som 2x tehotna prvy krat som mala mimomaternicove. Bola som qj na hematologii ci si mam zacat nieco pichat ale dr.mi povedala ze nemusim pokial som nemala nejake problemy.smiem sa opytat v kolkom tyzdni si potratila? Dost sa toho bojim a nechapem preco mi dr povedala ze nemam nic pichat.

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lala1501
7. feb 2021

@bambulienka25 Ano mam to zistene kvoli tomu som bola oznamit na hematke ze som tehotna a primarka mi povedala ze teraz sa od toho uz upusta aby si zena od zaciatku tehotenstva pichala.

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dada337
autor
7. feb 2021

@lala1501 prvý krát cca v nejakom 8 týždni a druhý krát v 5 týždni biochemické, vždy mi to začalo spinenim. Mne hematolog kázal hneď ako mi vide +test začať pichať, aj mi dal na doma clexane aby som hneď pichala.

dada337
autor
7. feb 2021

@bambulienka25 dakujem, len som teraz až objavila ten vitex, tak už skúšam všetko možné. A zľakla som sa keďže žiadne hormóny nemôžem, či ten vitex ok.

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lala1501
7. feb 2021

@bambulienka25 no vsak aj mne tak bolo povedane preto som tam isla. Normalne mam teraz obavy ci tam nemam ist znovu

lala1501
7. feb 2021

@dada337 neviem co mam teraz robit, ci tam mam skocit znovu a nastojit na tom nech mi ho predpisu ,mam obavy

zuza3210
7. feb 2021

@lala1501 no mne keď to zistili tiež hetero FV mi hematologicka povedala že mi nasadia v tehotenstve , to iste aj gyn .. a keď som sa pýtala druhej tak ona že nie to budeme len sledovať Ddimery(tie sa zvyknú zvyšovať pri tvorbe zrazenin) a ste mladá žiadne problémy to nedávame .. nuž vyber si .. ale ja pôjdem za gyn keď budem tehu alebo tou druhou asi aby mi predpísali

zuzkaluk
7. feb 2021

@dada337 Chcem vás len podporiť. Až teraz v jeseni 2020 mi zistili Leiden V. Na testy som bola kvôli tomu, že všetky tri moje deti to majú. Už viem, že po mne. Pri dcérach som si nič nepichala v tehotenstve. Neviem, či sa to vtedy vôbec sledovalo, lebo majú 15 a 13 rokov. Až pri synovi, keď som zmenila gynekológa, tak mi predpísal Clexane, lebo som mala vysoké Dedimery. Ale to asi až od polovice tehotenstva. Syn má tri roky. Prajem vám zdravé dieťatko.

lala1501
7. feb 2021

@zuzkaluk ja to mam tiez po mamine tak mi to zistili pri genetike. Mama si tiez nic nepichala vtedy sa to asi vobec nesledovalo a pekne nas donosila a to vykonavala celkom narocnu pracu.tak mi ostava len verit ze ja to zvladnem rovanko🙏

lala1501
7. feb 2021

@zuza3210 mna tiez tak odbila ze pokial som nemala ziadne problemy nevidi dovod aby som pichala. A to som zdravotnik

zuza3210
7. feb 2021

@lala1501 ja takisto robím v labaku , dokonca na hematke 😀 a tiež že netreba ale tak každý má na to iný názor asi , no niekomu možno naozaj netreba , moja mamka tiež porodila 2 deti a nikdy ziadny problém .. ale si myslím že radšej dávať alo potom plakať , ed to sú malé dávky toho fraxiku tak si myslím že skôr pomôžu ako uskodia

tamara321
7. feb 2021

Ja mam leiden od oboch rodicov...moja mamina viackat potratila ... vtedy sa testy nerobili...a to je len polovicny nositel...ja som normalne donosila aj porodila dcerku zistili mi to az ked mala 2 roky...hematologicka mi vravela ze hned akoby som znovu otehotnela budem musiet mat tie injekcie ze sa mam ohlasit...takze u mna nastastie prebehlo vsetko ok

summersunny94
7. feb 2021

@dada337 ahoj ja mám tiež problém so zražanlivosťou krvi to čo píšeš a celé tehu som si pichala Fraxiparine a skončila som si ho dávať až po ukončení šestonedelia

dada337
autor
8. feb 2021

@lala1501 ja si myslím, že keď budeš tehotná ti ho nasadia, lebo mne kázali aj gynekológ a aj hematolog aby som hneď prišla keď zistím tehotenstvo.

dada337
autor
8. feb 2021

@summersunny94 dúfam že to aj mne pomôže 🙏

dada337
autor
8. feb 2021

@zuzkaluk ďakujem ❤️

lala1501
8. feb 2021

@dada337 no ved ja som uz tehotna a hematologicka povedala ze netreba

dada337
autor
8. feb 2021

@lala1501 Aha, tak potom neviem 🤷

lala1501
8. feb 2021

@dada337 tak bola som tam dnes zas a uz mam predpisany fraxik

dada337
autor
8. feb 2021

@lala1501 super, už budeš pokojnejšia. Verím že bude všetko v poriadku 🙏

lala1501
8. feb 2021

@dada337 len neviem ako to zvladnem s pichanim,bude to boj

summersunny94
8. feb 2021

@lala1501 neboj da sa to zvládnuť, keď vieš že robíš pre svojho drobčeka tak to stojí za to! Maminky sú vždy obetave a my sme este o niečo viac keď toľko injekcií pre svoje malé lásky pretrpime. Hlavne veľa zdravíčka! 😊

lala1501
8. feb 2021

@summersunny94 dakujem 😊

dada337
autor
8. feb 2021

@lala1501 ja som si jednu dobu pichala cca 6 mesiacov kôli problémom s kolenom a teda vtedy som si to dávala pichať, nedalo sa mi to samej😂😂 ale už sa na to psychicky pripravujem, že to budem musieť zvládnuť sama aspoň niekoľko mesiacov, pokiaľ sa bude dať pichať do brucha.

tinsssss
1. mar 2021

@lala1501 ahoj, ja by som sa nedala odbiť a trvala na tých injekciách. Ja som nevedela, že mám leidena a v tehotenstve v 30 TT som dostala takú trombozu brutálnu, že som rada, že obe žijeme. Držím palce ❤️

lala1501
2. mar 2021

@tinsssss a ako sa ti to prejavilo?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre