6 mesiacov užívam kyselinu listovú a nedarí sa mi otehotnieť. Čo mi odporúčate?

Zodpovedané
27. apr 2020

Dobrí deň,

mám 21 rokov a už 6 mesiacov pravidelne užívam kyselinu listovú a nedarí sa mi otehotnieť. S priateľom to skúšame stále, aj cez plodné dni a aj cez menštruačné.

Môj gynekológ mi povedal, že mám viac mužských hormónov a bude mi to robiť problémy pri otehotnení.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri 6 mesačnom snažení sa nemusí nevyhnutne hneď podariť otehotnieť.

Ak Vám gynekológ zistil krvnými testami, že máte hormonálnu nerovnováhu, treba zahájiť diagnostiku a túto nerovnováhu objasniť resp. pomenovať diagnózu.

Pri zvýšených hodnotách mužských pohlavných hormónov by som odporúčala preveriť ultrazvukom alebo ovulačným testom, či prebieha ovulácia. Prebehnutie ovulácie je k počatiu kľúčové.

S pozdravom