Je šanca otehotnieť, keď má partner azoospermiu?

Zodpovedané
2. dec 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Pred 2 rokmi sme chceli veľmi dieťa, no nepodarilo sa. Chodila som na vyšetrenia. Následne sme zavítali do Gynfiv centra, kde môjmu partnerovi diagnostikovali azoospermiu plus následne operácia.

Prvý ET a druhý KET je už za mnou. Mala som zistené biochemické tehotenstvo. Zistený 3 faktor zrážania krvi. Keď pôjdem na vklad, tak budem musieť užívať Clexane a Acilpyrin.

Máme posledné embryo.

Poznáte ľudí, ktorí majú detičky i napriek tejto diagnóze?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak z výsledku SPG má partner azoospermiu, tak to znamená, že nemá spermie. Pri takomto náleze nie je možné otehotnieť.

Dr. Nataliya Roshko
gynekologička
www.repromedica.sk