Je šanca, že sa mi po sterilizácii podarí otehotnieť?

Zodpovedané
1. máj 2020

Dobrý deň,

som 3 roky po sterilizácii na moje požiadanie po dvoch deťoch. Chcela by som ešte jedno dieťatko. Čítala som, že je operačný zákrok v celkovej anestézii na opätovné fungovanie.

Aké % je, že sa mi podarí po tomto zákroku otehotnieť prirodzene?

A ak by sa mi to náhodou takto nepodarilo, tak po akej dobe môžem ísť na umelé oplodnenie?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

áno, existuje zákrok, ktorý vie potenciálne vajcovody spriechodniť. Samozrejme treba podotknúť, že pri každom tkanive, ktoré je operované, nikdy nedosiahneme pôvodný 100% stav.

Je možné, že ich spriechodnenie nebude technicky možné. Taktiež je možné, že sa spriechodnia s jazvičkami a nepodarí sa Vám spontánne otehotnieť.

Nepoznám Vašu anamnézu ani akou technikou bola sterilizácia vykonaná, z týchto dôvodov Vám neviem štatisticky odhadnúť Vaše šance.

Z medicínskeho hľadiska sa po sterilizácii odporúča umelé oplodnenie.

S pozdravom