Máte rady ohľadom zníženia rizika potratu?

Zodpovedané
15. jún 2020

Dobrý deň.

práve podstupujem proces IVF. Mám 32 rokov, dieťa nemám, snažíme sa 3 roky, doteraz len 1xMA v 8. týždni po IUI. Hematológia a endokrinológia sú ok) C

Pokiaľ by sa nám vklad podaril a ja by som ostala tehotná, máte nejaké rady ohľadom zníženia rizika potratu?

Okrem aplikácie progesterónu. Niekde som čítala, že je dobrý vitamín E, vitamín D a vraj je dobré preventívne užívanie Anopyrínu 30-60 mg, Ascorutín

Ako čo najlepšie udržať tehotenstvo?

Ďakujem

Dobrý deň,

bohužiaľ nemáme vitamíny alebo lieky, ktoré by znížili riziko potratu. Vitamínová suplementácia je určite zmysluplná. Preventívne užívanie Anopyrínu bez indikácie hematológom neodporúčam.

Predsa len sa jedná o lieky, ktoré indikujeme len vtedy keď je to nevyhnutné. V prípade IVF Vám Progesterón bude štandardne nasadený. Odporúčam v liečbe pokračovať minimálne do 12. týždňa tehotnosti.

S pozdravom