Nenarastie mi sliznica maternice príliš vysoko s Estrimaxom?

Zodpovedané
12. máj 2020

Dobrý deň,

som v príprave na KET. Mám PCO a cyklus aj 60 dní. Na 13. deň cyklu som mala kontrolu a žiadny folikul. Ovulácia vraj nebude a endometrium bolo 6 mm. Doktor v centre mi predpísal Estrimax 2x1 tbl a mám prísť v piatok. To už bude 24. deň cyklu. 5 dní budem užívať Progestanelle.

Nebude už sliznica maternice príliš vysoká?

Nenarastie veľmi s Estrimaxom?

Odporúča sa maximálne 12 mm a ja nechcem zbytočne prísť o embryo.

Ďakujem

Dobrý deň,

osobne volím prístup buď medikovaná príprava na kryoembryotransfer alebo natívny transfer.

Pri medikovanej príprave začíname zvyčajne s Extrimaxom prvý deň menštruačného cyklu. V prípade natívneho cyklu zvyčajne začíname prípravu bez liekov a čakáme na folikul.

Ak folikul nerastie cyklus zvyčajne zrušíme a následne pripravíme pacientku liekmi od nasledujúceho menštruačného krvácania.

Sliznica by mala byť ideálne 7 až max. 14 mm, hlavne peknej štruktúry. Transfer zvyčajne realizujeme medzi 18-22. dňom cyklu.

S pozdravom