Pichanie po laparotómii. Je to kvôli prichádzajúcej menštruácii?

Zodpovedané
30. nov 2019

Dobrý deň,

som 2 mesiace po laparotómii. Odstránili mi ľavý vajcovod a robili mi aj kyretáž. Už asi týždeň ma tam párkrát do dňa popicháva. 20. novembra by som mala dostať menštruáciu.

Pichá ma tam kvôli prichádzajúcej menštruácii?

Kedy by sme sa mohli reálne začať snažiť o bábätko?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

neviem vám s presnosťou odpovedať či pobolievanie v podbrušku súvisí s ovuláciou, resp. prichádzajúcou menštruáciou alebo je to ešte stále následok hojenia tkanív v súvislosti s prekonanou operáciou.

Čo sa týka plánovania ďalšej gravidity, je vhodné počkať približne 3 mesiace. To je doba potrebná na rekonvalescenciu.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Janka Mišáková