Mám 23 rokov, som po mimomaternicovom a odobrali mi ľavý vajcovod. Mám šancu na vlastné deti?

Zodpovedané
31. mar 2023

Dobrý deň,

som rok po mimomaternicovom tehotenstve - laparotómia. Mám PCOS, nepravidelnú menštruáciu. V roku 2022 som mala menštruáciu len 3x a z toho raz po vyvolávačke Agolutin. V marci 2023 mi bola podaná ďalšia vyvolávačka. Mám 23 rokov a doktorka mi povedala, že nepotrebujem hormonálnu liečbu.

Máme sa snažiť o bábätko, alebo vyžiadať vyšetrenie ohľadom priechodnosti vaječníka?

Pri laparotomii mi ľavý vajcovod odobrali.

Aké mám šance ohľadom deti do budúcna?

Ďakujem

Dobrý deň,

odporúčal by som Vám navštíviť centrum asistovanej reprodukcie, kde na konzultácii zhodnotíme stav PCOS, vyšetríme priechodnosť vajíčkovodu, vyšetríme spermiogram partnera.

Ak je to možné, prineste si so sebou aj operačný nález z laparotómie, aby sme mohli zhodnotiť šance na spontánne otehotnenie.

S pozdravom
MUDr. Silvester Galo, PhD.

web: GYN FIV - centrum pre gynekológiu, urológiu a asistovanú reprodukciu
Tel. Bratislava: 0902 81 81 00
Tel. Nitra: 0908 40 68 77
Tel. Žilina: 0905 40 86 19