Som 22 mesiacov po pôrode, nemám menzes a chceme ďalšie dieťa. Čo mi odporúčate?

Zodpovedané
18. máj 2020

Dobrý deň,

som 22 mesiacov po pôrode a nemám menštruáciu. Bola som na preventívnej kontrole u gynekológa a odporučil mi skončiť s kojením. S prechodom na umelé mlieko nie som rozhodne stotožnená.

Prečo nemám menštruáciu?

Pred otehotnením som mala problém s cyklom, ktorý trval aj 40 až 50 dní. Samotná menštruácia trvala 3 dní. Pred týmto tehotenstvom som prešla aj zamĺknutým potratom. Chceli by sme ďalšie bábätko.

Mám ešte počkať a menštruácia príde?

Alebo mám ísť k inému gynekológovi na vyšetrenie?

Ďakujem

Dobrý deň,

v prípade, že kojíte nemusí menštruácia prísť. Jedná sa o určitú formu prirodzenej antikoncepcie.

Pokiaľ kojíte aspoň každé 4 hodiny, je normálne, že menštruácia nemusí prísť. Gynekológa odporúčam navštíviť v prípade, ak by ste nekojili a menštruácia neprišla napriek odstaveniu.

S pozdravom