Som Rh negatív a partner pozitív. Čo nám pomôže k otehotneniu?

Zodpovedané
1. nov 2019

Dobrý deň,

snažíme sa o druhé bábo, len sa nám už od apríla nedarí. Trikrát sa mi stalo, že mi menzes meškal (týždeň, tri dni, štyri dni) a mala som test pozitívny, ale menštruácia prišla. Vraj biochemické tehotenstvo.

Mám 23 rokov a prvého syna sme splodili na prvýkrát. Mám krv Rh negatív a partner pozitív a moje telo sa vraj bráni.

Čo mi odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

nevidela by som problém s otehotnením v tom, že máte s partnerom odlišnú krvnú skupinu, resp. ste Rh ikompatibilní.

Naviac píšete, že partner je stále ten istý, s ktorým už jedno dieťa máte.

Rozdiel by bol, keby sa vaše telo bránilo z imunologických príčin, v takom prípade je už však liečba viacmenej v rukách reprodukčného imunológa. Pátrala by som aj po iných príčinách neplodnosti.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Janka Mišáková