Dá sa prostredníctvom byliniek zbaviť nadbytočnej vody v tele?

Zodpovedané
11. máj 2022

Dobrý deň,

diagnostikovali mi histamínovú intoleranciu, neznášanlivosť na glutén, laktózu a fruktózu. Dcéra bude mať tri roky, ja pracujem a behám okolo nej. A aj športujem. Únavu pociťujem stále. Pripisujem to špeciálnej diéte a prerušovanému spánku - dieťa.

Doktor mi robil diagnostiku. V tele mám veľa vody, veľa svalov a málo tuku. Sama vidím a cítim, aké mám pri športe ťažké nohy a je to nepríjemné. Potrebujem sa zbaviť nadbytočnej vody v tele. Obličky a štítna žľaza pracujú v poriadku. Kedysi mi bol predpisovaný Furon, ale chcela by som skúsiť aj nemedikamentnú cestu.

Ako sa zbavím nadbytočnej vody v tele?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, pomocou čínskej medicíny – bylinných zmesí sa dá zlepšiť histamínová intolerancia a súbežne by sa liečilo zavodnenie organizmu a únava.

Vhodná je aj akupunktúra, ktorou sa dá docieliť rýchlejšie zlepšenie stavu. Spolu s bylinnou liečbou má synergický efekt.

Dôležité je však pri histamínovej intolerancii dodržiavanie protiparazitovej diéty.

Zároveň vzhľadom na nedávne tehotenstvo, pôrod, možno aj kojenie (nespomínali ste ho, tak sa len domnievam, že nejaký čas ste kojili) a problémy s trávením by som nedoporučovala príliš veľkú športovú záťaž. Keďže organizmus nemá dostatok výživy, nie je dobre ho oslabovať nadmerným športovaním aspoň pokiaľ sa nezlepší trávenie. Pri takejto záťaži samozrejme prichádza únava.

Ak by ste potrebovali viac informácií, alebo by ste sa chceli objednať na terapiu, prosím kontaktujte ma prednostne telefonicky. Ak to nie je z Vašej strany možné, tak e - mailom.

Majte sa krásne!

Ľubica Stanovská
certifikovaný praktik tradičnej čínskej medicíny
mobil: +421 905 795 501
e-mail: sinomedika@gmail.com
web: www.cinska-medicina-bratislava.sk/