Ktorý orgán signalizuje problém s nôžkami?

Zodpovedané
16. máj 2022

Dobrý deň,

6 ročný synátor vraví, že ho pália nôžky. V noci o 3 hodine sa zobudí a plače. Ukazuje na chodidlá, že ho pália. Ale aj cez deň niekedy. Dáva si dole ponožky a chce byť bosý.

Ktorý orgán signalizuje problém s nôžkami?

Aké konkrétne potraviny mu mám dávať na stiahnutie ohňa z tela, resp. z toho orgánu, ktorý to signalizuje?

Syn vymýšľa veľmi s jedlom, má len svoje obľúbené jedla. Nové jedla vzdorovito odmieta.

Ďakujem

Dobrý deň,

v prvom rade by som skontrolovala obuv, ktorú nosí, či tam nemôžu byť nejaké dráždiace látky z vonku.

Ak je obuv v poriadku, problém bude pravdepodobne celotelový. Treba ho riešiť komplexne doplnením „dobrých tekutín“ a zabráneniu vzniku ďalšieho horka.

Čo sa týka jedla, zaradila by som čo najviac polievok a tepelne upravenej zeleniny, aby strava nebola vysušujúca (rohlíková diéta 😊). Žiadne pikantné a príliš korenené jedlá, pečené a vyprážané jedlá – tvoria vnútorné horko.

Pravidelný pitný režim v primeranom množstve a tekutiny by mali byť v teplote tela. Nie studené, ani izbovej teploty.

Bolo by fajn, keby nerobil aktivity, pri ktorých by bolo nadmerné potenie (dlhotrvajúci beh, alebo iný tréning, sauna a pod.) – oslabujú sa dobré tekutiny a vzniká horko.

V prípade, že je dieťatko vystavené nejakému stresu v rodine (často je stresom aj narodenie mladšieho súrodenca) alebo v školskom zariadení, zvyšuje to jeho vnútorné horko. Ak je to možné malo by mať kľud a pohodu.

Toto sú len všeobecné informácie, viac Vám viem povedať len na základe kompletnej diagnostiky Vášho syna.

Ak by ste potrebovali viac informácií, alebo by ste sa chceli objednať na terapiu, prosím kontaktujte ma prednostne telefonicky. Ak to nie je z Vašej strany možné, tak e - mailom.

Majte sa krásne!

Ľubica Stanovská
certifikovaný praktik tradičnej čínskej medicíny
mobil: +421 905 795 501
e-mail: sinomedika@gmail.com
web: www.cinska-medicina-bratislava.sk/