15 mesačná dcérka pije po odstavení málo mlieka. Čo mi odporúčate?

Zodpovedané
27. máj 2021

Dobrý deň,

mám 15 mesačnú dcérku, ktorú som dojčila takmer 14 mesiacov. Odvtedy lepšie papá, myslím že celkom striedmo a zdravo. Má 79 cm a 9,8 kg.
Problém je, že pije málo mlieka. Umelé mlieko nevypije vôbec a už aj mliečnej kašičky zje pomenej. Kravské mlieko vypije tak 1 dcl, keď jej ponúknem.

Ako mám postupovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

dieťatko v tomto veku by malo prijať minimálne 330 ml mliečnych produktov. Nemusí ísť nutne o mlieko na pitie. Môže ísť o jogurt, mozarelu, syr, mliečnu kašu.

150 ml mlieka = 100 ml jogurt = 30 g syra

Ak vypije 100 ml mliečka + by ste dali 100 ml jogurt (t.j ako 150 ml mlieka) a na večeru 150 ml mliečnej kaše, tak ma potrebu mliečnych produktov na deň vybavenú.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička