17 mesačný syn akceptuje iba mixovanú stravu. Čo mi odporúčate?

Zodpovedané
21. jan 2022

Dobrý deň,

môj 17 mesačný syn odmieta čo i len popučenú formu mäsovo-zeleninového obeda. Akceptuje len mixovaný obed. Ponúkam mu každý deň aj inú formu, ale žiaľ odmieta.

S pečivom a ovocím problém nemá.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

nateraz asi nič. Príde jeho čas, kedy bude jesť aj kúsky. Zatiaľ mu stravu mixujte, vždy však nechajte bokom aspoň napučenú rozvarenú zeleninu či cestoviny, aby si ich mohol sám brať a odkusovať.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička