4,5 mesačný dojčený syn má intoleranciu BKM. Je nutné, aby aj matka úplne vyradila mliečne výrobky?

Zodpovedané
5. dec 2021

Dobrý deň,

4,5 mesačný syn má po odbere krvi pozitívny výsledok na intoleranciu BKM. Je dojčený dvakrát za deň a v noci.

Je nutné, aby aj matka úplne vyradila mliečne výrobky a výrobky obsahujúce mlieko?

Syn má aj špeciálne UM Nutrilon na predpis.

Ak by som konzumovala mliečne výrobky, tak môže mať z toho dieťa ťažkosti?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

intolerancia BKM nie je, je iba intolerancia laktózy. Ale myslíte zrejme alergiu na BKM. V tomto prípade je určite nutné ak je dieťa dojčené, aby matka vyradila všetky mliečne produkty (aj maslo), pretože z toho môže mať ťažkosti. Je potom ale nutné, aby ste si dopĺňali vápnik a vitamín D preparátmi z lekárne.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička