7,5 ročný syn odmieta mäso, strukoviny a čerstvú zeleninu. Čo nám odporúčate?

Zodpovedané
14. nov 2021

Dobrý deň,

môj synček má 7,5 roka a stále odmieta jesť mäso, strukoviny a čerstvú zeleninu. Má vybraté jedlá, ktoré obľubuje. Sú to napr. pirohy, halušky, vývar a zje aj naparenú ryžu so šťavou alebo zemiaky so šťavou, omáčky s knedľou. Zje to bez mäsa alebo bez akejkoľvek zeleniny.

Čo sa týka strukovín, tak zje vývar s cestovinou bez strukoviny. Je sledovaný na gastre a tam je všetko ok.

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

nič špeciálne. Variť synčekovi čo mu chutí a občas sa snažiť ponúknuť mu jedlo, ktoré chcete vy, aby zjedol.

Nezúfať však, ak ho nezje. Komunikovať s ním o dôležitosti správnych stravovacích návykov. Najmä čo sa zeleniny týka.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička