Aké ovocie je vhodné pre skoro 7 mesačné bábätko?

Zodpovedané
2. jan 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom zavádzania ovocia do stravy.

Aké ovocie je vhodné pre skoro 7 mesačné bábätko?

Zatiaľ dávam len jablko a banán.

S čím môžem pokračovať?

Po zelenine a mäsku som mu začala dávať aj biely jogurt.

Aké ďalšie mliečne výrobky môžem pridať?

Ďakujem

Dobrý deň,

z ovocia môžete pokojne skúsiť postupne všetky druhy. Bohužiaľ teraz nie je sezóna ničoho, takže ak nemáte pomrazené svoje. Tak to, čo v obchodoch nájdete - hruška, slivka, maliny, čučoriedky, potom pokojne mango, ananás, citrusy (všetko pri zavedení naparujte, až ak nie je reakcia dávajte vo vhodnej bezpečnej forme surové).

Pripadne na zaradenie môžete použiť aj sklenené poháriky, len pozor aby neobsahovali do roka cukor (čítať etiketu) a aby podiel ovocia, ktoré tak chcete zaraďovať bol aspoň 30% a ostatné druhy boli už zaradené (väčšinou sa zahustuje jablkom a banánom a tie už zaradené máte).

Nateraz môžete mliečnu kašu - pokiaľ má zaradený lepok, ryžu. Potom trošku neskôr by som zaradila maslo, tvrdé syry typu eidam a mozarelku. Predtým však vajce, strukoviny.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička