Aké pokračovacie umelé mlieko je najvhodnejšie pre predčasne narodené dieťatko?

Zodpovedané
14. sep 2022

Dobrý deň,

mám predčasne narodené bábätko, urgentný CS, momentálne 10 týždňov, 4 kg. Od narodenia bol na kombinácii MM + fortifikátor + UM Nutrilon Nenatal 0.

Po prepustení z nemocnice sme pokračovali MM + fortifikátor a Nutrilon Nenatal 1 (Post Discharge). Postupne sa mi mliečko strácalo, tak teraz sme hlavne na UM. Pediatrička nám povedala, že čoskoro budeme môcť prejsť na Nutrilon 1 a výber je na nás. Začala som pozerať rozdiely medzi Duobiotik, Ceaserean, Profutura a neviem si vybrať.

Momentálne okrem mlieka užíva ešte Devit, Espumisan, Coliprev, Maltofer, Cebion, Pyridoxine, kyselinu listovú, probiotiká a občas BabyCalm.

Vedeli by ste nám poradiť, ktoré by bolo najvhodnejšie?

Ďakujem

Dobrý deň,

neviem, či máte problémy s kolikami a vyprázdňovaním (podľa liečby asi áno), tak by som skúsila asi Comfort a Colic.

Netreba však od tých mliek čakať zázrak, rozdiely nie sú také markantné. Myslím si, že nepokazíte nič ani obyčajným.

Koniec koncom, treba vyskúšať. Každé dieťatko je jedinečné a treba sledovať ako sadne Vášmu bábätku (stolica, bruško, spánok).

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička