Ako a kedy mám zaviesť desiatu a kašu?

Zodpovedané
30. dec 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom zavádzania desiaty a kaše večer.

Ráno vstávame okolo 7.30 - 8 a dieťa vypije 180 ml mlieka.
O 9.30 do 11 spinká a 11.30 - 12 má príkrm - mrkva, zemiak, batat, hokkaido, maslová tekvica, repa, cuketa, kaleráb, kuracie a morčacie mäso, žĺtok.
Väčšinou o 13.00 pýta mlieko a 14.30 ide spinkať. Spí do 17.00 a potom pýta mlieko.
O 19.30 sa okúpe, vypije mlieko a ide spať.

Ako a kedy mám zaviesť desiatu a kašu?

Mám zaviesť najprv desiatu a potom kašu?

Ďakujem

Dobrý deň,

nenapísali ste vek dieťaťa, ale večeru pokojne zaveďte - po kúpaní pred mliekom dajte kašu. Potom pokojne mlieko na spánok.

Desiata Vám nateraz nevychádza skrz spánok dieťatka. Prípadne môžete skúsiť dať kúsok ovocného príkrmu pred spánkom o 9.20. Ale pochybujem, že po mlieku rannom ho spapá - treba vyskúšať.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička