Ako často mám dávať mlieko 7 mesačnému synovi, ktorý zvracia po jedle?

Zodpovedané
3. nov 2021

Dobrý deň,

náš 7 mesačný syn vygrckáva jedlo. Pekne sa napapá, odgrgne na mojom ramene 1x , niekedy čakám 2x. Až potom ho dám ležať. Niekedy 1x odgrgne a zároveň aj vygrcne.

Zdá sa mi, že sa to deje ako sme prešli na Nutrilon HA 2. Doteraz mal Aptamil 1 HA, od malička UM Aptamil HA. Vygrcne ako kedy a ako koľko. Raz je to nič. Raz 4 polievkové lyžice, inokedy aj 5.

Večer vypije 180 ml mlieka Keď si odgrgne na ramene a uspím ho na rukách, tak nevygrgne vôbec nič. Spinká do rána. Neplače a ani nemrnčí. Stále by niečo jedol.

Skúšala som mu dávať častejšie a menšie porcie, ale z toho bol hladný.

Ako často a koľko mlieka mu mám dávať?

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

nedá sa Vám v tomto dať nejaké odporúčanie na množstvo a čas podávania mliečka. Predpokladám, že takto staré dieťatko je už prikrmované, má aspoň obedný mäsovo-zeleninový príkrm, desiatové ovocie alebo večernú kašičku. Preto aj spotreba mliečka by postupne mala byť menšia. Závisí však od toho, že koľko spapá príkrmu.

Nevidím v grckaní medicínsky problém, ktorý by bolo nutné riešiť. Takéto množstvo grckania síce strpčuje mamičkám život, ale ak dieťatko prospieva a je spokojné, tak a berie za fyziologické.

Ak vidíte priamo súvislosť medzi prechodom na Nutrilon, tak by som zmenila mliečko. Neviem prečo máte HA. Ale po 6. mesiaci v podstate nie je indikácia na jeho používanie, aj keď ste alergici/atopici. Môžete prejsť na "klasickú 2ku".

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička