Ako má byť kŕmené 6-mesačné dieťa, ktoré sa v noci budí?

Zodpovedané
21. jún 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom stravy môjho 6-mesačného syna. Bol plne dojčený. Teraz sme pri desiate - ovocí. Obed má mäsovo-zeleninový príkrm a na večeru sa snažím už zaviesť kašičku. Zatiaľ sa mu to úplne nepozdáva.

V noci a nad ránom sa zvykne budiť a po dokojení strašne plače. Má pocit, že mu už nestačí moje mlieko. Niekedy stačí a niekedy nie.

Môže to tak byť?

Čo mám robiť?

Niekedy rozmýšlam už aj nad umelým mliekom.

Ďakujem

Dobrý deň,

nemyslím si, že by mu nestačilo Vaše mlieko, ak sa Vám nejako rapídne neznížila tvorba. Bola by škoda ísť hneď na umelé. Skúste viac piť vody, častejšie ho prikladať cez deň.

Ak však máte pocit, že ide naozaj o to, že chce piť viac mliekč,a, ktoré nemáte, tak jedna dávka UM v noci možno celý problém vyrieši.

Plač však môže súvisieť aj s inými vecami. Napr. ak ho prekladáte do postieľky, možno v nej nechce byť, alebo mu idú zubky a bolia ho. Alebo si proste ešte chce "dudkať" a vy mu prsník už vyberiete. Možností je veľa. Skúste sa zamyslieť, o ktorú môže ísť.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička