Ako má vyzerať jedálniček 10-mesačného dieťaťa, ktoré má tvrdú stolicu?

Zodpovedané
7. sep 2022

Dobrý deň,

nás 10-mesačný syn má tvrdú stolicu a veľmi ťažko sa vyprázdňuje. Stolicu má každý druhý deň, ale veľmi sa netrápi. Ani sa nevyprázdni na jedenkrát. V októbri pôjdeme aj na gastro.

Ako by mal vyzerať jedálny lístok?

Veľmi rád papá a aj pekne prospieva. Bruško ho nebolí a má ho mäkké.

Jedálniček je nasledovný:

  • raňajky: ovsená kaša s jablkom
  • desiata: jogurt alebo ovocie
  • obed: mäsovo - zeleninový príkrm
  • olovrant: výživa alebo rohlík, maslo, šunka
  • večera: kaša

Ak stíhame, tak pomedzi to vypije 750 ml mlieka. Dávame aj Probio-Fix, aj vlákninu, banán, zemiak a mrkvu nedávame.

Ako máme zmeniť jedálny lístok?

Ďakujem

Dobrý deň,

koľko vody synček vypije?

Skúšala by som aspon 2 dcl denne. Zaradiť prípadne do kaše na ochutenie kus slivkovej výživy z Hipp, uhorky/melón do ruky namiesto chrumiek.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička