Ako najlepšie ohriať odsaté mliečko?

Zodpovedané
25. jan 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom ohrievania mlieka.

Ako ohriať mlieko odsaté počas dňa do fľašky?

Nemáme žiaden profesionálny ohrievač mlieka, potrebujem to len príležitostne. Našla som odporúčanie ohrievať pod tečúcou vodou, ale nefungovalo nám to. Trvalo to dlho a mliečko sa aj tak neohrialo.

Môžem dať fľašku do horúcej vody v hrnci?

Nezničí sa tým?

Ďakujem

Dobrý deň,

nie, mliečko sa tak nezničí. Dáte si na sporák hrniec s vodou. Do neho dáte fľašku a budete zahrievať hrniec. Už si odsledujete potom koľko a na akom plameni treba, aby bolo mliečko primeranej teploty. Každý sporák to má trošku inak (ja používam indukciu takže je to veľmi rýchly proces).

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička