Ako pomôcť štvorročnému synovi, ktorý po prekonaní črevnej virózy trpí nechutenstvom?

Zodpovedané
2. dec 2021

Dobrý deň,

štvorročný syn prekonal 3 dní dozadu črevnú virózu. Odmieta úplne jesť. Nechce sucháre, piškóty a ani číry vývar. Za celý deň nedá do úst ani kúsok Je dosť vysoký a je vidieť, že schudol. Nasadila som mu BioGaiu aj B-complex. Som zúfalá, lebo má odpor k jedlu.

Ako mu môžem pomôcť?

Ďakujem

Dobrý deň,

chce to iba čas. Je prirodzené, že po črevnej viróze má zlé asociácie (ak aj vracal je to úplne bežné).

Chce to iba trpezlivo a láskavo skúšať. Nebojte sa, ak aj trošku schudne. On si to potom zasa dobehne.

Skúste niečo čo má rád. Banán, jablko bez šupky, uhorka, chlebík, rožtek, ryžu, cestoviny.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička