Ako postupovať, keď 10 mesačné dieťa nechce nič jesť?

Zodpovedané
3. jan 2022

Dobrý deň,

môj 10 mesačný syn nechce okrem umelého mlieka nič jesť. Zje s námahou tak 5 - 10 lyžičiek rozmixovanej kaši 1 - 2x denne. Kúsky jedla nechce vôbec dať do úst. Maximálne ich vyhadzuje z taniera, alebo sa s nimi hrá.

Je to v 10 mesiacoch ešte normálne, alebo to treba riešiť so špecialistom?

Keď sa mu pokúšame dávať kaše, tak veľmi plače a kričí.

Ďakujem

Dobrý deň,

5 - 10 lyžičiek z obedu aj večere je pomerne bežné. Treba trpezlivo ponúkať, skúšať - iné chute, teploty, v iný čas, aby bolo dieťa vyspaté, hladné medzi mliekami.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička