Ako postupovať pri slabom priberaní trojmesačného bábätka?

Zodpovedané
3. máj 2022

Dobrý deň,

moja trojmesačná dcéra slabo priberá. Narodila sa v termíne cisárskym rezom 47 cm 3 000 g. Je plne dojčená na požiadanie. Teraz má tri mesiace a váži 4 325 g. Je to spokojné bábo. Po kŕmení neplače, papať pýta po cca 2 až 3 hodinách. V noci prespí sedem hodín. Skúšala som dokŕmiť, ale nechce. Vážila som pred a po kojení. Vypije v priemere 55 g za jedno kŕmenie v noci a ráno viac. Keď som ju v noci budila na kojenie, tak trochu cucká. Nedá sa zobudiť. Vypila dokopy menej ako keď ju nebudím.

Po ostatných stránkach sa vyvíja normálne. Smeje sa, dvíha hlavičku, sleduje hračky očami.

Mám jej hmotnosť a priberanie riešiť?

Alebo to nechať na ňu, nech papá koľko chce?

Ďakujem

Dobrý deň

dcérka naozaj priberá pomaly. Nepoznám všetky skutočnosti, ako priberala, či mala žltačku, či mala nejaký vírus, koliky, reflux. Musela by som si ju pozrieť a zhodnotiť.

Naozaj sa nedá povedať bez viac informácií. Stav je treba riešiť s doktorkou, ktorá dcérku pozná.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička