Ako predchádzať refluxu?

Zodpovedané
24. dec 2021

Dobrý deň,

môjmu 8,5 mesačnému synovi vygrckávanie a vypľúvanie jedla doktorka usúdila len z môjho rozprávania. Synovi nerobila testy, len sa na neho pozrela. Vraj tichý reflux a predpísala Gastrotuss.

Syn už nekaká 3 - 4x denne.

Mám mu dávať sirup?

Už tak veľmi nevypľúva, len občas kašu. Tú som začala dávať namiesto Nutrilonu, ktorý mu chutil. Dávam Babylove obyčajnú nemliečnu.

Ako predísť refluxu?

Po jedení s ním nemanipulujem. Sedí aj pol hodinu v stoličke.

Ďakujem

Dobrý deň,

prepáčte, je to pre mňa veľmi zmätočne písané a strácam sa v texte. Avšak na čo reagujem - reflux sa diagnostkuje z kliniky, teda z rozprávania. To je bežný postup.
Gastrotuss by mal pomôcť. Po zavedení príkrmov by sa reflux mal lepšiť a nie je typické jeho objavenie sa až po zavedení príkrmov. Nerozumiem z Vášho popisu aká bola postupnosť.

Vypľúvanie jedla je u detí bežné, nesúvisí s refluxom. Do istej miery s tým nič nie je potrebné robiť, iba čakať. Treba ho trpezlivo iba prejsť a ponúkať ďalej jedlo v správnej teplote (nemusí byť teplé môže byť izbová!), v správnej nálade dieťaťa a keď je hladné.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička