Ako prinútiť 15-mesačného syna piť normálne z fľaše alebo pohárika?

Zodpovedané
15. jún 2022

Dobrý deň,

ďakujem za odpoveď na otázku
https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/poradna...

Pre doplnenie - syn už nie je dojčený. Umelé mlieko pije ešte 1x pred spaním 200 ml a občas v noci alebo nadránom. Resp. keď sa zobudí pred 7.00, tak aj ráno. Zvyčajne už ale len raz denne. Spí celú noc pekne alebo na to jedno zobudenie.

Cez deň papá klasika - jogurt, ovocie, obed (mäso minimálne 3x týždenne, zelenina, obiliny, vajce, cestoviny s omáčkou atď), chlebík s lučinou, večer kaša alebo zeleninová polievka, podľa toho čo mal na obed. Snažím sa mu do stravy prepašovať tekutiny v rámci ovocia a polievok, aby teda mal ten liter denne.

Ako ho prinútiť piť normálne z fľaše alebo pohárika?

On má k tomu vyslovene odpor. Keď ho zabavím a dám po lyžičkách či už čaj alebo vodu, tak vypije aj 50 - 100 ml. Je pravda, že mňa veľmi piť nevidel, čo sa už mení. Skúšam aj trik, že pije aj jeho obľúbený macko ale zatiaľ nie veľmi úspešne. Najviac ale vypije stále len po lyžičkách. To je pre mňa dosť nekomfortné a aby sa napil napríklad vonku z fľaše, je momentálne úplne nereálne.

Ďakujem

Dobrý deň,

chce to čas. Naučí sa to. Ako píšete, treba mu ísť príkladom, nápad s mackom je fajn. Prinútiť sa dieťa nedá k ničomu, respektíve to nie je dlhodobá cesta.

Treba vysvetľovať ponúkať a byť trpezlivá (koniec koncov o tom je celé materstvo však?🙂)

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička