Ako vylepšiť jedálniček 6,5 mesačného syna?

Zodpovedané
6. feb 2022

Dobrý deň,

syn má 6,5 mesiaca a od narodenia je na umelom mlieku.

Vstáva o siedmej a vypije umelé mlieko.
Okolo 9:00 má desiatu.
Potom spánok a okolo 12:00 obed, po ktorom nasleduje spánok. Vstane, zahrá sa a ešte si pospinká hodinku.
Okolo 16:00 papá kašu a večer 19:30 pred spánkom pije mlieko.
Je nutné niečo zmeniť?

Zo zeleniny má zavedenu mrkvu, zemiak, hokkaido, maslovú tekvicu, batat, špenát, karfiol, brokolicu, hrach, cviklu, cuketu.
Z ovocia: jablko, hruška, banán, slivka.
Z mäsa: kuracie, teľacie a morčacie.
Skúšala som aj piškóty a ryžu.

Čo môžem ďalej zaviesť?

Môžem dať aj ružičkový kel?

Odkedy môžu deti jahody?

Ďakujem

Dobrý deŃ,

synček môže aj kel, aj jahody, aj citrusy, aj všetky možné druhy zeleniny a ovocia, na ktoré si len spomeniete.

Postupne zaraďujte ďalšie druhy obilnín, žĺtok, bielok, ryby. Potom jogurt, orechové maslo.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička