Ako zmeniť a doplniť jedálniček mojej 7-mesačnej slečny?

Zodpovedané
21. jún 2022

Dobrý deň,

dcérka sa narodila 23.11.2021. Prikrmujeme už niečo cez dva mesiace a je na UM. Zavedenú má zeleninu, ovocie, mäsko, žĺtok, lepok, mliečne a nemliečne kaše.

Ako s papaním pokračovať?

Máme zaviesť ďalší chod, nový druh jedla a ubrať UM?

Aktuálny režim:

  • budíček o 7:00
  • raňajky o 9:00 - ovocie (120 - 170 g)
  • desiata UM (150 ml), pri ktorom zaspáva
  • obed 12-13:00 - zeleninovo-mäsový/žĺtkový príkrm (100 - 170 g)
  • pred spaním 15:00 UM (120 ml)
  • olovrant o 17:00 kaša mliečna/nemliečna s ovocím (120 - 170 g)
  • večera o 19:00 UM (150 - 200 ml)
  • v noci cca o 4:00 UM (170 - 230 ml)

Aktuálne pridávam do obedneho príkrmu kúsok masla.

Môžeme potom zaviesť biely jogurt?

Aké množstvo ovocia by nemalo byť počas dňa presiahnuté?

Ďakujem

Dobrý deň,

ovocie by nemalo byť viac ako cca 100 gramov denne. Na olovrnat môžete zaviesť biely probiotikcý jogurt 3,5% a posunúť kašu na večeru. Neskôr (okolo 10. mesiaca) môžete začať dávať raňajky a presunúť ovocie na desiatu.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička