Ako zmierniť nekonečné večerné jedenie dvojmesačnej dcérky?

Zodpovedané
23. feb 2022

Dobrý deň,

mám dvojmesačnú dcérku, ktorá je kŕmená odsatým materským mliekom a dokrmovaná Nutrilonom HA. Predtým mala Beba Sensitive, ale mala riedku zelenú stolicu. Preto som jej pred týždňom vymenila UM. Materské mlieko tvorí 60% a umelé mlieko 40% denného príjmu.

Dcérka mala aj pred výmenou UM ťažké večery. Mám pocit, že sa to zhoršuje. Celý deň má aký taký režim - papá, cca hodinku je hore, potom spí, buď v nosiči, v kočíku, alebo ju uspím na rukách a dám do postieľky. Večer okolo 18tej prichádza zlom a nedá sa jej zaspať. Nosíme ju donekonečna, skáčeme na lopte. Vtedy je väčšinou spokojná, ale nezatvára očká. Takto vydrží aj do polnoci až do jednej rána. Cca po hodine nosenia je hladná, začne plakať. Plače až kým jej nedáme mlieko. A takto sa do točí.

Posledné dni mám pocit, že viac plače vtedy, keď jej idú prdy. Súvislosť medzi UM a MM nevidím. Dávame jej 100 ml MM a zvyšok UM. Keď uý zaspinká, tak spí do piatej rána.

Nemám pocit, že by bola cez deň málo vyspatá, alebo naopak veľa prespatá.

Pomôžu jej probiotiká?

Čo ešte máme vyskúšať?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri kolikách by som siahla po probiotikách BioGaia - denne.

V tomto období majú deti aj rastový špurt. Takže môže byť, že nie je dostatočne nasýtená. Neskúšali ste napríklad nechať ju zaspať na prsníku? Pokojne aj na fitlopte, zároveň dojčiť, možno by jej zdvojenie spánkových asociácii pomohlo. Ak však píšete, že je spokojná až do polncoi, tak to proste vyzerá, že sa jej spinkať nechce, hoci čas by na to teda naozaj bol.

Na prdíky vyskúšajte dávať Espumisan L 5x denne 25 kvapiek, po dobu týždňa, dvoch, uvidíte či nepríde zlepšenie. Celkovo koliky ustupujú po 3. - 4. mesiaci. Je to síce nateraz nedosiahnuteľný miľník vydržať ešte mesiac - dva, ale z dlhodobého pohľadu si na to neskôr ani "nespomeniete".

Držím palce.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička