Aký je presný postup robenia ryžového odvaru?

Zodpovedané
14. aug 2021

Dobrý deň,

ďakujem za zodpovedanie otázky https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/poradna...

Žiaľ, nerozumiem tomu dávkovaniu.

Ak mám rozumieť, čo znamená 1/3 mlieka, doplniť 2/3 odvaru. Potom postupne zajtra 1/2 na 1/2 a potom 1/3 odvar a 2/3 mlieko?

A ako sa robí ryžový odvar?

Je to pol litra vody, plus ryža a variť 30 minút?

Ďakujem za vysvetlenie

Dobrý deň,

ryžový odvar: 3 lyžice ryže dať pomaly variť s 2 litrami vody na 1,5 hodiny. Potom sceďte cez sitko, malo by Vám zostať niečo nad 1liter odvaru. To môžete uskladňovať v chladničke 24 hodín.

Ak synček pije napr. 150 ml mliečka tak 1.deň dáte 2/3 dávky ryžový odvar a 1/3 UM, takže 100 ml ryžového + 50 ml UM.

Dúfam, že je to zrozumiteľne. Ak nie, kľudne dovysvetlujem.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička