Aký máte názor na zeleninu, ktorá nie je vyslovene v bio kvalite?

Zodpovedané
11. aug 2021

Dobrý deň,

chcela by som počuť Váš názor na zeleninu, ktorá nie je vyslovene bio. Dcérka bude mať 7 mesiacov a je na umelom mlieku. Od 5. mesiaca je prikrmovaná. Má zavedené mäsko, základné ovocie a lepok sme začali pred pár dňami. Vodu pije pravidelne.

Kupujem bio cuketu, mrkvu, batat, špenát, hrášok. Iné druhy neviem zohnať v bio kvalite (napr. brokolica, mladý kaleráb, karfiol, zeler, čerstvý hrášok).

Máme sa zamerať len na bio, alebo môžem kupovať aj zeleninu z bežného obchodu?

Musím pozerať pôvod zeleniny, keď nie je bio?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokojne z obchodu. Pozerať pôvod môžete, ale neviem čo Vám to napovie? Že nie je slovenská - čo by bol samozrejme ideál. Dôležitá je pestrosť, preto nemožno dávať dokola 5 druhov zeleniny.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička