Časté nočné budenie a slabé prikrmovanie 5 mesačného chlapca. Ako mu zvýšim chuť do jedla?

Zodpovedané
6. máj 2021

Dobrý deň,

môj syn má skoro 5 mesiacov a je na UM. Doteraz pil UM 160 ml a v noci sa zobudil 2x. Posledné dva týždne je s UM problém - cez deň aj v noci nevypije viac ako 100 ml, v noci max. 80 ml a budí sa na hlad každé 2,5 hodiny. Som vyčerpaná, viac mlieka do neho nedostanem.

Počas obeda skúšame 2 - 3 lyžičky zeleninových príkrmov a začali sa mu tlačiť zúbky, no už týždeň je ďasno bez zmeny.

Je niečo okrem rady vydržať, že čím mu vrátim apetít a sebe viac nočného spánku?

Ďakujem

Dobrý deň,

bohužiaľ nie. Ide o častý štrajk pri zuboch. Okrem toho deťom sa spánok mení, takže to čo platilo doteraz už nateraz nemusí.

Neviem či už ste dávali aj kašu, ale už by mohol mat 2 chody, čiže obedný mäsovo-zeleninový a večer kaša.

Mám načítané aj psychologické knihy o tomto a jedine reálne. Čo Vám môže pomôcť je zmeniť pohľad na spánok z Vašej stránky. Nastaviť sa na to povestné je to len obdobie a nebude to trvať večne a na to, že bez Vás synček momentálne fungovať nevie. Takže to tak proste je.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička