Čím nahradím kašu v strave 7 mesačného dieťaťa?

Zodpovedané
23. feb 2022

Dobrý deň.

synček bude mať 7 mesiacov a od narodenia je na umelom mlieku. S príkrmami sme začali po ukončenom 4. mesiaci. Ráno má mliečko, na desiatu nejaké ovocie, na obed zeleninovo-mäsový prikrm a okolo 16:00 - 17:00 kašu. Večer pred spaním má mlieko

Čo mu môžem dať papať poobede namiesto kaše?

Kedy začať zaraďovať raňajky?

Ďakujem

Dobrý deň,

raňajky idú zväčša posledné, po zaradení večere. Namiesto kaše ju môžete dať obilninu so zeleninou, zeleninové lievance, zeleninovú polievočku, neskôr pečivo so zeleninou a nátierkou či jogurt.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička